10 NEJ pamětihodností během pobytu v Praze - Hotel Rott

10 NEJ pamětihodností během pobytu v Praze

Doporučit desítku zajímavostí Prahy je nelehký úkol: znamená to, že vyberete-li deset, velké množství jiných musíte nutně vynechat. Navíc je takový úkol spíše otázkou osobních preferencí a vkusu a vybraný vzorek rozhodně nemusí sedět všem.

Personál hotelu Rott se nicméně pokusil dát dohromady takový seznam, aby vyhověl co nejširšímu zájmu i těch nejnáročnějších návštěvníků. A výběr pražských památek je opravdu pestrý: zahrnuje rozměrnou pohybující se sochu, sál-jízdárnu, reprezentační dům, hřbitov, největší palácové schodiště ve střední Evropě, zahrady, galerii, vyhlídkovou věž, budovu hotelu v Praze a také první skleněnou kupoli v naší metropoli.

Naši procházku po tom nejlepším začínáme tedy v srdci Starého Města, u hotelu Rott. Vede nás uličkami města na Starý židovský hřbitov, magické místo, kde byly v průběhu staletí pochovány tisíce a tisíce pražských Židů. Náhrobní kameny, které ve své strohosti působí až naze, sdílejí s návštěvníky svoji předlouhou historii a jsou tak působivou vzpomínkou na časy dávno minulé.

Výprava na Hrad za rytíři

Cesta dále směřuje nahoru na Pražský hrad, který by si zasloužil vlastních deset „nej“. My se ale podíváme do budovy Starého královského paláce, respektive přímo do Vladislavského sálu. Tento impozantní středověký prostor byl vystavěn pro jezdce na koních a opatřen samozřejmě také jízdním schodištěm. Sál se dnes používá ke zvláštním událostem státního významu.
Čtvrť pod Pražským hradem se jmenuje Malá Strana a je známa svými renesančními a barokními paláci i zahradami. Využijte ubytování v Praze a projděte se Vrtbovskou zahradou, úžasným vzorkem barokního zahradního umění. Ukrytá zákoutí s překrásnými kousky barokního sochařství jsou oázou klidu a míru uprostřed pulzujícího velkoměsta.

Hlava Franze Kafky v Praze

Další pamětihodnost nás přivádí zpět na Staré Město pražské, respektive na jeho hranici s Novým Městem: totiž do Obecního domu. Je to stavba, působivě zaznamenávající ornamentální i figurální umění secese v Praze. Všechny její sály a salonky jsou úžasným dokladem tohoto stylu.
Projdeme-li třídou Na Příkopě, lemovanou mnoha obchody a obchodními budovami, dostaneme se snadno ulicemi 28. října a Národní před novostavbu budovy Quadrio. Naším cílem je obrovská pohybující se Kafkova hlava – socha Davida Černého, autora několika dalších objektů v hlavním městě (připomeneme si ho též při návštěvě Žižkovské televizní věže, po níž lezou jeho miminka). Nezáleží na tom, kolikátý pobyt v Praze trávíte, ani na denní době a na světle, ve kterém tuto sochu-objekt uvidíte. Pokaždé vás zaujme a bude fascinovat.
Posledním bodem cesty v této části Prahy je Mánes, funkcionalistický komplex staveb na Vltavě. Po zdařilé rekonstrukci je znovu otevřen veřejnosti a slouží jako výstavní síň.

Hotel Rott nabízí komfortní ubytování, Praha nečekané atrakce

Dvě pamětihodnosti, které byly vybrány, se nachází mimo samotné centrum Prahy. Jedná se o televizní vysílač Žižkovská věž, postavený počátkem devadesátých let a nabízející svým návštěvníkům dech beroucí výhled na největší české město. Druhou je hotel International v pražských Dejvicích, který pochází z dob tuhého komunistického režimu a byl postaven po vzoru moskevských budov ve stylu socialistického realismu. Je fascinující demonstrací ambic a sebedůvěry počátečních let socialismu.

Na závěr cesty se vraťme do blízkého okolí našeho hotelu v Praze. Nedaleko od něj najdete největší barokní schodiště ve střední Evropě. Nechal si jej ve svém paláci postavit hrabě Clam-Gallas a je přístupné, spolu s dalšími prostory Archivu hlavního města Prahy, veřejnosti. 
Posledním bodem naší pouti je hotel Rott samotný – respektive jedna jeho budova, dům s výmalbami podle Mikoláše Alše. V tomto domě vznikla první sklobetonová kopule v Praze, postavená pro rodinu Rottových a jejich železářství. I tyto prostory jsou přístupné: dnes v nich sídlí populární Hard Rock Café.

0

Registration

Forgotten Password?