FAQ - Hotel Rott

FAQ

Co potřebuji vedět

Kde nás najdete

Hotel Rott je umístěn v samém srdci Prahy, doslova pár kroků od Staroměstského náměstí. Všechny důležité pamětihodnosti jsou v pěší vzdálenosti od hotelu:

Václavské náměstí, Karlův most, Židovské město, Pražský hrad s přilehlými zahradami a paláci Malé Strany. Poloha hotelu je výhodná také k nákupům: v okolí je mnoho příležitostí k nakupování – ať už v malých obchůdcích, či ve velkých nákupních centrech (např. Palladium).

gps: 50°5’12.722″N, 14°25’9.238″E

Parkování

Budova hotelu se nachází v samém centru města, a proto parkování v hotelu není možné. Nabízíme vám možnost parkovat v podzemních garážích pod Rudolfinem, pouhých 5 minut pěšky od hotelu. Při příjezdu do hotelu si vyložíte zavazadla a na recepci obdržíte parkovací kartu a plánek, jak ke garážím dojet.

 

Cena za parkování je 660 Kč za den (24 hodin), a je samozřejmě možné ji naúčtovat na váš hotelový účet.

Jak se k nám dostanete?

Autem

Přijíždíte-li do hotelu Rott z kterékoli světové strany, směřujte do centra Prahy.
V okamžiku, kdy se dostanete k Vltavě, je Vaším cílem její pravý břeh.
Z nábřežní komunikace (Křižovnická ulice) odbočte k Mariánskému náměstí a pražské radnici.
Přejedete-li náměstí, po pravé straně budovy magistrátu (Linhartskou ulicí), se dostanete k bočnímu křídlu budovy hotelu.

Z letiště

Pro dopravu z letiště do hotelu ROTT v centru Prahy vám nabízíme hotelové taxi. Prosíme, rezervujte si vůz prostřednictvím rezervačního oddělení či hotelové recepce. Další možností jsou letištní taxi, a také městská hromadná doprava. Autobusem číslo 119 se dostanete z letiště na stanici metra trasy A Nádraží Veleslavín (poslední stanice této linky autobusu), odkud jsou to pouhé 4 stanice na Staroměstskou. Cesta pěšky z této stanice do hotelu trvá okolo 5 minut. (Jízdenky na MHD je možno zakoupit na letišti, sledujte nápisy PID – Pražská integrovaná doprava).

Z Hlavního nádraží

Pro transport z hlavního nádraží lze využít hotelové taxi. Prosíme, rezervujte si vůz prostřednictvím rezervačního oddělení či hotelové recepce. Zvolíte-li užití městské hromadné dopravy, vydejte se ze stanice Hlavní nádraží trasy metra C jednu stanici na Muzeum, tam přestupte na trasu A, výstupní zastávka Staroměstská. Ze Staroměstské je to cca 5 minut chůze k hotelu.

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy jsou k dispozici pro ubytování v našem hotelu i konzumaci v restauraci či kavárně. Poukazy vám rádi vystavíme v hodnotě, kterou si budete přát. Potěšte své milované, nebo přátele neobvyklým dárkem – hotelovým pobytem, obědem nebo nebo kávou a dortem ☺.

Pro zakoupení osobního dárkového poukazu, kontaktujte prosím naše rezervační oddělení na reservation@hotelrott.cz.

Zajímavé informace o hotelu

Místa, kde stojí budovy hotelu Rott, i celé Malé náměstí, jsou místy s nejstarším osídlením Prahy, lidská obydlí tu zřejmě stála už v 8. století našeho letopočtu.  V roce 1232 se tato část Prahy stala městem, tzv. Starým Městem pražským. Téměř všechny domy  na náměstí mají románská sklepení, tedy vlastně původní přízemní prostory domů, stavěných od první čtvrtiny 13. století. Půdorys Malého náměstí se od té doby nezměnil, měnila se jen podoba domů – úzké gotické domy se začaly v době renesance slučovat do větších celků, a nabývat vzezření v duchu jednotlivých období – renesance, baroka, či novověkých stylů 19. století. Dnešní architektonická podoba náměstí je určována několika styly – renesancí, barokem, klasicismem a neorenesancí 19. století.

Kašna, která stojí uprostřed Malého náměstí a je jeho symbolem, byla také užita v logu hotelu a ve své nynější podobě se datuje do roku 1560.

Domy, které tvoří součást hotelu, (jedná se o dům s výmalbami českého malíře Mikoláše Alše, a sousedící rohový dům do Linhartské ulice), mají velké části raně románského zdiva v podzemí, a byly mnohokrát upravovány a přestavovány. V 16. století měly patrně 2 patra, a dům do náměstí renesanční figurální sgrafitovou výzdobu. V baroku přibyly vysoké sedlové střechy, které byly v 18. století přeměněny  na  empírové mansardové patro. V roce 1855 bylo v domě s výmalbami (č. 142) otevřeno železářství, které bylo v průběhu následujícího století rozšiřováno i do okolních domů. Dnešní neorenesanční fasáda se datuje do roku 1897, a v letech 1922-23 byla v tomto domě vybudována vůbec první prodejní hala se sklobetonovou kopulí v Praze. Železářství „U Rotta“ bylo  v průběhu 2. poloviny 19. a první poloviny 20. století největším podnikem svého druhu  v Čechách.  V roce 1996 se železářství přestěhovalo do dnešních prostor v bočním křídle budovy do ulice Linhartská. Následně byl z obou budov byl nákladnou rekonstrukcí vybudován hotel v centru Prahy.

Registration

Forgotten Password?