Praha po pandemii COVID-19 – výzvy a příležitosti stověžaté matky měst - Hotel Rott

Praha po pandemii COVID-19 – výzvy a příležitosti stověžaté matky měst

Charles-bridge-1

Obrázek dnešní Prahy

Praha, červen 2020, brzy ráno na Staroměstském náměstí. Slunce pomalu vychází za dvěma gotickými věžemi Chrámu Marky Boží před Týnem. Pískovec nově vztyčeného Mariánského sloupu jasně, až nepatřičně září do okolí, a stará žena, krmící holuby, bezmyšlenkovitě přechází místy, kde kat Mydlář v roce 1621 popravil 27 českých pánů.

The-Old-Town-Square

Hromadění mrtvých těl a jiné hrůzné události se na těchto místech staly téměř historickou rutinou. A stačí se vrátit do minulosti celkem nedávné. Velký požár, způsobený bombardováním města v posledních květnových dnech druhé světové války, zničil podstatnou část archivu Starého města pražského, a místa byla plna rozvalin zničené radnice. O tři roky později tady komunistická zvěrstva během únorového puče také zanechala své stopy. A srpen 1968 přidal ty svoje …

Holubi se ochotně slétají, poslední dobou mají hladové časy. Turisté tu nejsou, je třeba spoléhat na hrstku starousedlíků, kteří v okolních domech Starého města ještě bydlí. A podobné scenérie jsou k vidění i v mnoha dalších místech historické Prahy. Pandemie vyprázdnila Malou Stranu i Hradčany, jejichž ulice a náměstí obvykle patřila k nejrušnějším.

Charles-bridge-Prague

Budoucnost je otevřená

Praha se probouzí do dalšího nejistého, post-pandemického dne a tisíce lidí, kteří pracovali ve službách, spojených s cestovním ruchem, a starali se o miliony přijíždějících návštěvníků, nevědí, co přinese budoucnost. Jak bude turismus v příštích týdnech a měsících vypadat?

Jewish-museum

Šance pro Prahu

Existuje mnoho možností, jak Prahu brzy vrátit na nohy a znovu ji učinit žádanou turistickou destinací. Cestování je konec konců vryto do lidské přirozenosti, již hrdina prvního starověkého eposu Gilgameš se vydával na poutě. A důvody, proč cestovat, se od dávnověku nezměnily – vedeny snahou o vzdělání, získání zkušeností, hledání sebe sama či blízkého, vždy nás mají někam popostrčit. A nezměnilo se nic ani na tom, že pozorný a poučený cestovatel vždy obohacuje nejen sebe, ale také členy komunity, do níž se vrací.

Česká metropole nabízí poutníkům mnoho, a v těchto dnech je možná i trochu otevřenější a dychtivější, než obvykle. Nezáleží, zda prahnete po kráse, vědomostech, přátelství, samotě, radosti, rozjímání, klidu či velkoměstském ruchu, to vše, a ještě mnohem více můžete nalézt, pokud se stanete turistickým pionýrem post-pandemické Prahy.

Resuscitace města

Pro oživení turistického ruchu se pražští zastupitelé rozhodli nabídnout návštěvníkům systém, který jim umožní volný vstup do veřejných i některých soukromých galerií a museí, včetně Národní galerie, Musea hl. m. Prahy či Národního musea, ale i na jiné kulturní akce nebo prohlídky města s průvodcem.

Pokud strávíte více než dvě noci v kterémkoli pražském hotelu (z nichž Hotel Rott nabízí bezkonkurenčně nejlepší lokaci, laskavé pohodlí a stylový a vlastně věhlasný design), získáte body, které můžete využít k návštěvně téměř jakékoli expozice či kulturní akce podle své vlastní volby. Tato velkorysá nabídka trvá od 1. června do 30. září 2020 s tím, že čím více nocí ve městě strávíte, tím více bodů získáte a tím více míst či událostí zdarma navštívíte.

Bezpečnost nade vše

Těžko v Evropě naleznete bezpečnější destinaci než právě Prahu. Nemoc COVID-19 měla na naši zemi pouze minimální dopad, hlavní město nevyjímaje. Vláda neprodleně po propuknutí pandemie přijala tvrdá opatření k zamezení šíření nákazy, následkem čehož riziko infekce zůstává velmi nízké. Povinnost nosit masky přetrvává pouze v městské hromadné dopravě, a v interiérech obchodů, po městě se lze procházet bez zakrytých dýchacích cest a s úsměvem na rtech.

Jako všechny hotely na Starém městě, i hotel Rott přijal četná opatření vedoucí k ochraně zdraví svých hostů i svého týmu. Pokoje čistíme ozonovou desinfekcí a návštěvníkům zdarma poskytujeme desinfekci na ruce a další ochranné pomůcky. Pouze udržení bezpečné vzdálenosti od ostatních necháváme na vašem vlastním uvážení 😊.

Jako nikdy předtím

Zkrátka věříme, že ten nejvhodnější čas pro návštěvu Prahy nastal právě teď. Přijeďte se nadýchat čerstvého vzduchu poté, co jste si jej v karanténě museli odepírat. My s vámi budeme ono potěšení rádi sdílet.

Pokud se rozhodnete naše krásné město navštívit, pomůžete nám jej pozvednout zpět k před-koronavirové prosperitě. Protože to jste právě vy – naši hosté – kdo v minulých letech mnoha obyvatelům Prahy dával smysl jejich životů. Jsme tu pro vás a těšíme se na váš příjezd.

Několik dalších fotografií

0

Registration

Forgotten Password?