Praha v zimě - Hotel Rott

Praha v zimě

Možná se ptáte, proč jezdit do Prahy v zimě, kdy mráz zalézá za nehty a pobyt venku není dvakrát příjemný. A přece, pobyt v Praze v zimě má kouzlo, které nemůžete zažít v žádnou jinou roční dobu. Část tohoto kouzla spočívá jednoduše v nepřítomnosti davů lidí, které se pohybují pražskými turistickými tepnami po většinu roku.

Procházka poloprázdnými ulicemi hlavního města je prostě nevšední zážitek, na nějž jenom tak nezapomenete. Potkáte-li na Karlově mostě jen pár živáčků, zažijete pocit, kterého se vám v průběhu celého roku, kdy se po mostě prodíráte nekončícími davy turistů, nedostane. Budete moci obdivovat všechny ty krásné barokní sochy, aniž by do vás neustále někdo strkal, v klidu si poslechnete jejich příběhy, pokocháte se Vltavou proudící pod vašima očima a necháte k sobě promlouvat dějiny.

Podlehněte kouzlu bílé magie

Budete-li mít to štěstí, že zažijete Prahu pod sněhem, vaše zážitky se tím ještě umocní. Pražské kopce a střechy pod sněhovou peřinou jsou bez přehánění proslavené, město se pod bílým závojem stává pohádkovým. Najednou díky bílým konturám zaznamenáte spousty drobných detailů, které jinak zůstávají bez povšimnutí: komíny roztodivných tvarů, malé střešní plošinky a schůdky, titěrné ornamenty zdobící fasády domů a okna.

Uvědomíte si to i během svého ubytování. Praha je najednou ztichlá, jsou slyšet vaše vlastní kroky skřípající ve sněhu či kopyta koní táhnoucích kočáry s turisty zabalenými do dek ze Staroměstského náměstí přes Malé náměstí k řece. Ani nepotřebujete zavírat oči, abyste se začali cítit kdesi uprostřed 19. století.

Potěšení v zimní Praze

 A až se budete potřebovat zahřát, lze to udělat mnoha způsoby. Můžete si dát svařené víno či nějakou teplou dobrotu na trhu na Staroměstském náměstí, který je jen pár kroků od hotelu Rott. Můžete těžit z mnoha muzeí a galerií, které Praha nabízí, a zahřát se při obdivování umění, dějin či čehokoli jiného.

Jestliže ještě váháte, kam vzít svou rodinu či přátele v zimě, Praha by mohla být dobrou volbou. Pobyt v Praze vás jedinečně obohatí.

Kde se ubytovat v Praze

Hotel Rott je umístěn v samém srdci Prahy, doslova pár kroků od Staroměstského náměstí. Všechny důležité pamětihodnosti jsou v pěší vzdálenosti od hotelu: Václavské náměstí, Karlův most, Židovské město, Pražský hrad s přilehlými zahradami a paláci Malé strany.

0

Registration

Forgotten Password?