Pokoje v centru Prahy

Vaše stylové zázemí uprostřed Prahy

Standardní pokoje

Standardní hotelové pokoje jsou vybaveny nábytkem v klasikém stylu konce 19.století, a nabízejí buď jedno lůžko, dvě oddělená lůžka či jednu velkou spojenou postel. Každý pokoj je vybaven separátně ovladatelným topením a klimatizací, LCD televizní obrazovkou, malou bezpečnostní schránkou, minibarem a setem pro přípravu kávy či čaje.Ve všech našich prostorech poskytujeme internet zdarma. V koupelnách naleznete vanu nebo sprchový kout, a samozřejmě fén i potřebné kosmetické maličkosti. Ceý hotel je nekuřácký.

Datum příjezdu
Datum odjezdu
Získejte nejlepší cenu
Vaše stylové a pohodlné zázemí uprostřed Prahy

Superior pokoje

Naše superior pokoje poskytují ke všemu potřebnému zázemí také větší prostor a hezký výhled na historické centrum Prahy.

Datum příjezdu
Datum odjezdu
Získejte nejlepší cenu
Klasika i luxus uprostřed Prahy.

Suity - pro náročné hosty

Suity, vabavené nábytkem ve stylu konce 19. století, kdy byly budovy, které dnes tvoří hotel Rott, postaveny, poskytují mnoho prostoru spolu s krásnými výhledy na Staré město Pražské. Samozřejmě v nich nechybí vybavení pro veškeré pohodlí hostů: minibary, televize, stroj pro přípravu kávy a čaje, silné wi-fi připojení zdarma.

Všechny naše suity jsou nekuřácké.

Datum příjezdu
Datum odjezdu
Získejte nejlepší cenu

Co potřebuji vědět ...

  • Kde nás najdete...
  • Dopravní služby
  • Parkování
  • Jak se k nám dostanete?
  • Nákup letenek
  • Dárkové poukazy
  • Zajímavé informace o hotelu
Kde nás najdete...
Kde nás najdete...

Hotel Rott se nachází na Malém náměstí, krásném koutě Prahy hned vedle Staroměstského náměstí, v historických domech "U Rotta", kde bývalo známé pražské železářství.

gps: 50°5'12.722"N, 14°25'9.238"E

Virtual tour

Dopravní služby
Dopravní služby

Hotel Rott nabízí smluvní přepravu s anglicky mluvícími řidiči ve vozech BMW a Mercedes. Tyto služby jsou bezpečné a naši řidiči čekají vždy při příletu či příjezdu na hosty v odletové či příjezdové hale se jménem hosta vytištěným na papír pro snadnou orientaci.

 

Řidiči znají také historii Prahy a České republiky a nabízejí prohlídky Prahy a dalších částí země autem.

 

Ceník

Letiště Václava Havla - Hotel        790 Kč

Nádraží Holešovice - Hotel            450 Kč

Hlavní nádraží Praha - Hotel          400 Kč

Pronájem auta s řidičem po Praze   800 Kč/ hodinu

Parkování
Parkování

Budova hotelu se nachází v samém centru historického města, a parkování přímo u hotelu bohužel není možné. Nabízíme Vám možnost parkovat v podzemních garážích pod Rudolfinem, pouhých 5 minut pěšky od hotelu. Při příjezdu do hotelu si vyložíte zavazadla a na recepci obdržíte parkovací kartu a plánek, jak ke garážím dojet.

 

Cena za parkování je 660,- korun za den (24 hodin), a je samozřejmě možné ji natížit na Váš hotelový účet.

Jak se k nám dostanete?
Jak se k nám dostanete?

Autem

Přijíždíte-li do hotelu Rott z kterékoli světové strany, směřujte do centra Prahy
V okamžiku, kdy se dostanete k Vltavě, je Vaším cílem její pravý břeh.
Z nábřežní komunikace (Křižovnická ulice) odbočte k Mariánskému náměstí a pražské radnici.
Přejedete-li náměstí, po pravé straně budovy magistrátu (Linhartskou ulicí), se dostanete k bočnímu křídlu budovy hotelu.


Z letiště

pro dopravu z letiště do hotelu Rott v centru Prahy Vám nabízíme hotelové taxi, prosím rezervujte si vůz prostřednictvím rezervačního oddělení či hotelové recepce. Další možností jsou letištní taxi, a také městská hromadná doprava. Autobusem číslo 119 se dostanete z letiště na stanici metra trasy A Dejvická (poslední stanice této linky autobusu), odkud jsou to pouhé 4 stanice na Staroměstskou. Cesta pěšky z této stanice do hotelu trvá okolo 5 minut. (Lístky na MHD je možno zakoupit na letišti, sledujte nápisy PID – Pražská integrovaná doprava).

Z Hlavního nádraží

pro  transport z Hlavního nádraží lze využít hotelové taxi, prosím rezervujte si vůz prostřednictvím rezervačního oddělení či hotelové recepce. Zvolíte-li užití městské hromadné dopravy, vydejte se ze stanice Hlavní nádraží trasy metra C jednu stanici na Muzeum, tam přestupte na trasu A,  výstupní zastávka Staroměstská. Ze Staroměstské je to cca 5 minut chůze k hotelu.

Nákup letenek
Nákup letenek

Hotel Rott nabízí také možnost nákupu letenek přes rezervační portál Královna.cz.

Podívejte se a porovnejte ceny letenek pro návštěvu Prahy a hotelu Rott!

Dárkové poukazy
Dárkové poukazy

Dárkové poukazy jsou k dispozici pro ubytování v našem hotelu i konzumaci v restauraci či kavárně. Poukazy Vám vystavíme v hodnotě, kterou si budete přát. Potěšte své milované, nebo přátele neobvyklým dárkem - hotelovým pobytem, obědem nebo jen kávou s dortem!

 

Pro zakoupení osobního dárkového poukazu, kontaktujte prosím naše rezervační oddělení na reservation@hotelrott.cz.

Zajímavé informace o hotelu
Zajímavé informace o hotelu

Místa, kde stojí budovy hotelu Rott, i celé Malé náměstí, jsou místy s nejstarším osídlením Prahy, lidská obydlí tu zřejmě stála už v 8. století našeho letopočtu.  V roce 1232 se tato část Prahy stala městem, tzv. Starým Městem pražským. Téměř všechny domy  na náměstí mají románská sklepení, tedy vlastně původní přízemní prostory domů, stavěných od první čtvrtiny 13. století. Půdorys Malého náměstí se od té doby nezměnil, měnila se jen podoba domů – úzké gotické domy se začaly v době renesance slučovat do větších celků, a nabývat vzezření v duchu jednotlivých období – renesance, baroku, či novověkých stylů 19. století. Dnešní architektonická podoba náměstí je určována několika styly – renesancí, barokem, klasicismem a neorenesancí 19. století.

 

Kašna, která stojí uprostřed Malého náměstí a je jeho symbolem, byla  také užita v logu hotelu, a  ve své nynější podobě  se datuje do roku 1560.

 

Domy, které tvoří součást hotelu, (jedná se o dům s výmalbami českého malíře Mikoláše Alše, a sousedící rohový dům do Linhartské ulice), mají velké části raně románského zdiva v podzemí, a byly mnohokrát upravovány a přestavovány. V 16. století měly patrně 2 patra, a dům do náměstí renesanční figurální sgrafitovou výzdobu, v baroku přibyly vysoké sedlové střechy, které byly v 18. století přeměněny  na  empírové mansardové patro. V roce 1855 bylo v domě s výmalbami (č. 142) otevřeno železářství, které bylo v průběhu následujícího století rozšiřováno i do okolních domů. Dnešní neorenesanční fasáda se datuje do roku 1897, a v letech 1922-23 byla v tomto domě vybudována vůbec první prodejní hala se sklobetonovou kopulí v Praze. Železářství „U Rotta“ bylo  v průběhu 2. poloviny 19. a první poloviny 20. století největším podnikem svého druhu  v Čechách.  V roce 1996 se železářství přestěhovalo do dnešních prostor v bočním křídle budovy do ulice Linhartská, a z obou budov byl nákladnou rekonstrukcí vybudován hotel v centru Prahy.