Pražské rozhledny a rozhledy - Hotel Rott

Pražské rozhledny a rozhledy

Už vás napadlo, podívat se z výšky na krásy české metropole, ale například i na náš hotel? Praha je město kopcovité, proto není žádný div, že tady vyrostla řada rozhleden a vyhlídkových bodů. Stačí zdolat pár schodů, nebo jenom nastoupit do výtahu, a můžete se kochat.
Mezi nejvyšší pevná místa, na která se během ubytování v Praze dostanete, patří vyhlídková kabina Žižkovské televizní věže. Z výšky 93 metrů nad zemí (v celkové nadmořské výšce 351 metrů) umožňuje nádherný kruhový rozhled až do vzdálenosti 100 kilometrů. Podobný objevíte i v níže umístěné panoramatické restauraci Oblaca.

Slavné konstrukce i chátrající trosky

Na Žižkovský vysílač si už obyvatelé naší stověžaté matičky zvykli, avšak skutečnou klasikou pražského panoramatu je Petřínská rozhledna. A také skutečným rekordmanem, neboť svým návštěvníkům dopřává výhled z celkové nadmořské výšky 379 metrů. Výlet k ní petřínskou lanovkou se řadí k nejhezčím zážitkům při pobytu v Praze.

Další pražské rozhledny už zdaleka tolik zavedené nejsou. Zajistěte si komfortní hotel v Praze a vypravte se na nově postavenou, dřevěnou rozhlednu Obora v zoologické zahradě nebo zkuste takřka neznámé ocelové rozhledny na Lahovickém mostě přes Berounku. Věčná škoda, že romantická Cibulka v Jinonicích je ve značně chatrném stavu a betonová věž v komplexu Barrandovské terasy i geodetická věž na kopci Ládví jsou zcela uzavřeny.

0

Registration

Forgotten Password?