Pražské rozhledny a rozhledy - Hotel Rott

Pražské rozhledny a rozhledy

Už vás napadlo, podívat se z výšky na krásy české metropole, ale například i na náš hotel? Praha je město kopcovité, proto není žádný div, že tady vyrostla řada rozhleden a vyhlídkových bodů. Stačí zdolat pár schodů, nebo jenom nastoupit do výtahu, a můžete se kochat.
Mezi nejvyšší pevná místa, na která se během ubytování v Praze dostanete, patří vyhlídková kabina Žižkovské televizní věže. Z výšky 93 metrů nad zemí (v celkové nadmořské výšce 351 metrů) umožňuje nádherný kruhový rozhled až do vzdálenosti 100 kilometrů. Podobný objevíte i v níže umístěné panoramatické restauraci Oblaca.

Slavné konstrukce i chátrající trosky

Na Žižkovský vysílač si už obyvatelé naší stověžaté matičky zvykli, avšak skutečnou klasikou pražského panoramatu je Petřínská rozhledna. A také skutečným rekordmanem, neboť svým návštěvníkům dopřává výhled z celkové nadmořské výšky 379 metrů. Výlet k ní petřínskou lanovkou se řadí k nejhezčím zážitkům při pobytu v Praze.

Další pražské rozhledny už zdaleka tolik zavedené nejsou. Zajistěte si komfortní hotel v Praze a vypravte se na nově postavenou, dřevěnou rozhlednu Obora v zoologické zahradě nebo zkuste takřka neznámé ocelové rozhledny na Lahovickém mostě přes Berounku. Věčná škoda, že romantická Cibulka v Jinonicích je ve značně chatrném stavu a betonová věž v komplexu Barrandovské terasy i geodetická věž na kopci Ládví jsou zcela uzavřeny.

Autorka článku a ředitelka hotelu v jednom má dlouholeté zkušenosti se psaním textů, pracovala jako externí přispěvatelka různých deníků a dalších periodik všeho druhu. Po několik let se také živila jako průvodce Prahou, a její příspěvky jsou tak vhledem člověka, který se v Praze nejen narodil, ale bezpočtukrát také prošel křížem krážem jejími ulicemi, pročetl stovky stránek nejrůznějších pragensií, a usiluje po leta přispívat k dobrému jménu Prahy ze svého nynějšího působiště. Snad s úspěchem…

0

Registration

Forgotten Password?